Menu:

Autokoberce a dizajn?

Veľa ľudí sa jednoducho neuspokojí len s tým, že určitý doplnok slúži perfektne k účelu jemu danému, ale chce aby sa aj nejako odlišoval od ostatných. Niektorý ľudia chcú byť proste aj v tomto jedineční. Autokoberce sa takisto od seba značne líšia. Nemyslíme teraz tým , že sú inak tvarovane pre rôzne typy vozidiel. Ide nám o konkrétny dizajn. K dizajnu patrí pochopiteľne aj materiál, z ktorého boli vyrobené.

Vo väčšine prípadov, sú autokoberce tak, ako aj kusové koberce, ktoré ležia na podlahe v dome, či byte, vyrobené z umelých vlákien. Umelé vlákna nám poskytujú možnosť výroby týchto doplnkov v rozličných farebných prevedeniach. Umelé vlákna sú taktiež veľmi odolné a ich životnosť je tak vysoká. Čo sa týka kobercov v aute, tak samozrejme zobrazujú na sebe iné motívy , ako už spomínané kusové koberce u nás doma.

Jedná sa hlavne o logá jednotlivých automobiliek. Samozrejme, že sa zobrazujú aj rozličné športové motívy, ktoré sa perfektne hodia k športovým vozidlám. Ďalším materiálom, ktorý sa používa na výrobu kobercov do automobilov, je guma. Jedná sa o veľmi praktický materiál, ktorý je pomerne obľúbený. S autokobercami, vyrobenými z tohto materiálu, sa zaobchádza veľmi jednoducho; proste sa vyberú z auta, a vyklepú sa z neho všetky nečistoty. Aj ďalší bytový, alebo domový, doplnok sa vyrába z gumy, a to rohožky.

Obchody ponúkajú koberce s určitými motívmi aj v rôznych farebných odtieňov. Tu záleží len na samotnom vkuse samotného majiteľa auta. Je len na ňom ako si farebne zladí autokoberce s celkovým dizajnom interiéru. Zladené by mali byť hlavne s charakterom auta a autopoťahy by sa tiež nemali nejako extravagante od kobercov odlišovať.

Zaujímavé sú aj prírodné materiály, ktoré sú tiež vhodné pre výrobu tohto tovaru. Hlavne sa jedná o bavlnu, ale aj dokonca o vlnu. Jedná sa však o luxusné prevedenie autokobercov a vyrábajú sa vo väčšine prípadoch iba na zákazku. Preto by ste ich v obchodoch hľadali márne!

14. 04. 2011