Menu:

Autokoberce a materiály

Aj také autodoplnky, akými sú koberce do automobilov sa môžu vyrábať v rôznych variantoch. Nemyslíme teraz len farbu alebo tvar, ale aj materiál, z ktorého sú vyrábané. Niektorí dávajú totiž prednosť textilným kobercom a iní zase gumovým. Obidva materiály majú však svoje plusy aj mínusy.

Takže začnime tými autokobercami, ktoré sú vyrobené z gumy. Gumené autokoberce sú veľmi praktické. Sú hlavne menej náročné na údržbu. Stačí ich jednoducho vybrať von z auta a vyklepať z nich špinu. Veľké plus poskytujú aj svojím prevedením, pretože mriežkovitý povrch účinne zachytáva aj väčšiu nečistotu, ako napríklad štrk a iné kamienky. Výborný je aj fakt, že nakoľko sú z gumy, tak sa nešmýkajú po podlahe teda držia na tom mieste kde majú. Majú aj vyšší okraj, takže účinne zabránia vode, aby sa rozliala po celej podlahe vášho vozidla.

Ani textilné autokoberce však nie sú zlé. Sú vyrobené z bežných textilných materiálov, z ktorých sú vyrobené napríklad aj autopoťahy. Špinu a rôzne nečistoty, ktoré si so sebou do auta donesieme na podrážkach takisto veľmi účinne zachytáva, avšak na rozdiel od tých gumených, textilné musíme dôkladne povysávať, aby boli opäť úplne čisté. Niektoré textilné autokoberce majú spevnenú časť, ktorá je pod pedálmi, pretože práve táto časť je veľmi namáhaná. Sú vyrábané hlavne ako autokoberce na mieru, čiže ich tvarovanie je prispôsobené konkrétnemu typu automobilu.

Autokoberce však nemusíte mať len v klasickej šedej alebo čiernej farbe. Textilné autokoberce vám tak, ako aj poťahy do auta, poskytujú možnosť širšieho výberu dizajnu. Farebne si tak môžete zladiť podlahu s celým interiérom alebo s karosériou. Alebo si zaobstarajte klasické čierne prevedenie avšak s farebným lemovaním, čo bude vyzerať veľmi dobre. Na autokobercoch môžete mať aj vlastné logo, či nápis, stačí si len vybrať.

 

24. 10. 2011