Menu:

Farebné prevedenie autokobercov

Je veľmi dôležité, aby farba autorokobercov bola primeraná interiéru. Musí ho jednoducho vhodne dopĺňať. Tento zámer dosiahneme tým, že si zvolíme napríklad rovnakú farbu, akú majú autopoťahy.  Môžeme si zvoliť aj veľmi elegantné dvojfarebné prevedenie, kde autokoberce jemne lemuje druhá, výraznejšia farba, akú možno vidieť na samotnom aute z vonka.

Pri vyberaní platia rovnaké zásady, ako pri vyberaní kusových kobercov na podlahy do nášho obydlia. Aj tu musia kusové koberce doplňovať interiér, a hlavne podlahu, na ktorú je položený.

Umelé vlákna, z ktorých sú vo väčšine prípadov autokoberce vyrábané, nám poskytujú veľmi široké farebné spektrum. Klasickými farbami sú väčšinou čierna, alebo šedá. Ale zákazník si môže vyberať aj z farieb ako je modrá, zelená, alebo žltá. Určite vhodné sú autokoberce, ktorých farba je vlastne kombinácia tých klasický s tými modernými farbami.

Môžeme si vybrať aj také autokoberce, ktorých farba loga automobilky bude zhodná s farbou autkobercov. Ale originálne stvárnenie samotného loga je príjemným spestrením.

V tejto oblasti naozaj záleží len na vkusu majiteľa automobilu, ako si ho zariadi. Musí sa popasovať z úlohou zladenia všetkých interiérových doplnkov vo vozidle tak, aby sa pri jeho šoférovaní, na krátkych, či dlhých cestách, cítil príjemne on sám!

14. 04. 2011