Menu:

Samotný účel autokobercov

Účel samotných autokobercov, je hlavne hygienický. Radosť z jazdy nám môže pokaziť práve interiér automobilu, ktorý je špinavý, zaprášený alebo od blata. V tak stiesnených podmienkach, ako je práve automobil, by bolo neustále vysávanie iba nočnou morou pre každého šoféra. Manipulovať s vysávačom pod volantom, alebo okolo pedálov, je veľmi prácne. Autokoberce, však stačí jednoducho vybrať a všetku nečistotu vyklepať mimo auta. Autopoťahy, na rozdiel od autokobercov, povysávať musíme, pretože ich vyberanie z auta nie je až také jednoduché.

Vezmime si napríklad aj samotný náš byt, alebo dom. Väčšina ľudí jednoducho nerada upratuje, a vlastne prečo by sme si to mali zbytočne komplikovať? Stačí nám z plávajúcej podlahy, alebo linolea,  zobrať všetky kusové koberce a rovnako ich vyprášiť pred domom. Takýmto spôsobom sa nám podarí odstrániť viac prachu, ako keby sme ich iba vysávali.

Pri  vyberaní autokobercov, by sme mali brať v úvahu práve ich čistenie, a preto by nemali byť ich vlákna príliš vysoké. Čím kratšie, tým lepšie, pretože sa budú jednoduchšie vyklepávať. Oveľa jednoduchšia je údržba autokobercov, ktoré sú z gumy. Tu sa totiž nečistota nezachycuje o vlákna, tak ako pri autokobercoch z kobercového materiálu. V prípade, že si však zákazník zakúpi gumené autokoberce, tak rozhodne nebude interiér ich vozidla vyzerať nejako reprezentatívne!

Druhou úlohou autokobercov je samozrejme spríjemnenie atmosféry vo vozidle. Jedná sa o vhodné zladenie autokobercov s autopoťahmi a inými doplnkami auta. Zákazník si tak naozaj môže zaobstarať presne také autokoberce, ktoré sa mu budú páčiť a podčiarknu charakter vozidla. Vďake obrovskému výberu sa fantázii naozaj medze nekladú.

14. 04. 2011