Menu:

Značkové autokoberce

Nepochybne, ak si kupujeme nový automobil, tak nám záleží na tom, aby sme aspoň z počiatku mali všetky potrebné doplnky originálne. Originálne doplnky nám vydržia často krát omnoho dlhšie, ako keď si kúpime neoriginálne príslušenstvo. To platí samozrejme aj o autokobercoch. Veľmi pekné sú napríklad autokoberce značky Škoda, pre model Octávia.

Samotné autokoberce dokonca môžu tak, ako aj autopoťahy, obsahovať logo nášho auta. Dodáva to interiéru akýsi správny punc. Chceme aby ladil s ostatkom interiéru a istým spôsobom ho dopĺňal. S kusovými kobercami v byte je to rovnaké. Tiež chceme aby kusové koberce podlahu oživili, aby podčiarkli samotný interiér izby. A preto si volíme koberce, ktoré nám presne zapasujú tam, kam potrebujeme a aby boli určitej kvality. A s inými doplnkami v byte, alebo dome, to je rovnaké. Už len také veci, ako sú napríklad rohožky, musia spĺňať jednak estetickú stránku veci, ale hlavne aj svoju účelnosť. Preto by sme sa ani pri autokobercoch nemali zabúdať, aký vlastne majú účel.

Je pravda, že aj univerzálne autokoberce, ktoré dostaneme v každom supermarkete, splnia svoj prvotný účel, a teda ten, že zachytia špinu z našich podrážok, ale často nemusia zapadnúť do vozidla samotného. Môžu byť inak vytvarované ako potrebujem do konkrétneho typu vozidla. Väčšinou ani nevydržia toľko, koľko originálne príslušenstvo. Jednoducho preto, že sú lacnejšie a sú vyrábané z menej kvalitných materiálov.

Tým, že univerzálne autokoberce, presne nezapadajú na podlahu v aute, tak sa môže stávať, že sa nám začnú krčiť, alebo že ich budeme musieť stále naprávať, pretože sa budú zošuchovať z miesta, kde majú byť, na miesto nesprávne.

Originálne doplnky taktiež ponúkajú rôzne farebné varianty, a preto sa nemusíme báť, že ak chceme originálne autokoberce do svojho auta, tak si musíme vyberať z dvoch či troch prevedeniach.

14. 04. 2011